Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara 4 Boyutlu Ultrason

İçindekiler

Gebeliğin başladığı andan itibaren annenin ve bebeğin sağlığını korumak amacıyla gebelik takibine ihtiyaç duyulur. Hamilelik boyunca annenin ve bebeğin sağlık durumunu kontrol etmek, bebeğin gelişim aşamalarını izlemek için çeşitli ekipmanlardan yardım alınır. Doktorların anne karnındaki bebeğin gelişimini yakından takip edebilmesi ve en uygun tedavi planlarının uygulayabilmesi için ultrason yöntemi oldukça önemli. 4 boyutlu olarak bilinen ultrason seçeneği sayesinde doktorlar, anne karnındaki bebeği detaylı bir şekilde inceleyebilir ve gelişimini ayrıntılı bir şekilde görebilir. Bu yöntemle bebeğin anlık hareketlerini görmek ve bebeği 3 boyutlu olarak incelemek mümkün hâle gelir. Ankara’da 4 boyutlu ultrason hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilir, alanında uzman ekibimizle hamilelik sürecini en iyi şekilde yürütebilirsiniz. 

4 Boyutlu Ultrason Nedir? 

Son dönemlerde oldukça yaygın hâle gelen 4 boyutlu ultrason anne ve baba adaylarının en çok tercih ettiği görüntüleme yöntemlerinden biri. 4 boyutlu ultrason yöntemi, anne karnındaki bebeğin 3 boyutlu olarak izlenmesini sağlayan bir sistemdir. Bu sayede bebek, gerçek zamanlı ve 3 boyutlu olarak izlenebilir, mimikleri anlık olarak yakalanabilir. 4 boyutlu ultrason çoğunlukla ebeveynlerin hatıra görüntüleri elde etmek için başvurduğu yöntemler arasında yer alır. Bu ultrasonun asıl kullanım amacı ise 2 boyutlu ultrasonun yetersiz kaldığı değerlendirmelerde ek bilgi sağlamaktır. Özellikle gelişimsel bozukluk ve anormalliklerin tespit edilmesini kolaylaştırır. Zorunlu bir uygulama olmayan dört boyutlu ultrason daha çok anne ve babaların isteği üzerine çekilir. 

4 Boyutlu Ultrason Nasıl Çekilir? 

Dört boyutlu ultrason çekme işlemi normal ultrason işlemi ile hemen hemen aynıdır. Sedyeye uzanan anne adayının göbek bölgesine özel bir jel sürülür. Jel sürme işleminin ardından ultrason probu göbek bölgesinde yavaşça kaydırılır ve bu hareketler ultrason cihazının ekranında görüntü oluşmasını sağlar. Bebek yeterince büyükse anne ve baba adayı bebeğin mimiklerini izleyebilir. 

4 Boyutlu Ultrason Hamileliğin Kaçıncı Haftasında Tercih Edilmelidir?

Gebeliğin her aşamasında kullanılan 2 boyutlu ultrasonun yetersiz kaldığı durumlarda 4 boyutlu ultrason devreye girer. Pek çok anne adayı dört boyutlu ultrasonla bebeğini daha ayrıntılı bir şekilde görmeyi ister. Bu ultrason seçeneği hamileliğin 4. ayından itibaren tercih edilebilir. Dört boyutlu ultrasonda en iyi görüntüyü yakalamak için hamileliğin 26 ve 30. haftalarını değerlendirebilirsiniz. 26. haftadan önce bebeğin cilt altı yağ dokusu tam gelişmediği için net bir görüntü elde edilemez. 4 boyutlu ultrasonda iyi görüntü yakalayabilmek için bebeğin yüzünün dışa dönük olması son derece önemli. Bunun yanı sıra bebeğin yüzü ile rahim duvarı arasında yeterli miktarda sıvı bulunması da görüntüyü doğrudan etkiler. Bebeğin yüzünün açık olduğu anlar 4 boyutlu ultrason için en ideal pozisyonlardır. 

4 Boyutlu Ultrasonun Avantajları

Çok sayıda avantajı beraberinde getiren 4 boyutlu ultrason anne ve babaların son yıllarda sıklıkla tercih ettiği yöntemlerden biri. Anne ve baba adaylarının bebekleri ile bağ kurmasını kolaylaştıran bu ultrason yöntemi, aynı zamanda sağlık açısından da pek çok faydayı beraberinde getiriyor. Duygusal ve sağlık sebeplerinden ötürü tercih edilen 4 boyutlu ultrasonun sunduğu avantajlar şöyle; 

  • Bebeğin cinsiyetini öğrenmek veya gelişimi hakkında fikir edinmek amacıyla tercih edilebilir.
  • Bebeğin gelişiminin izlenmesini kolaylaştıran bu ultrason sayesinde, bebeğin fiziksel görünümünü detaylı olarak inceleyebilirsiniz. 
  • Ayrıntılı bir görüntü sunan 4 boyutlu ultrasonda herhangi bir yapısal veya gelişimsel anomali kolayca tespit edilebilir.
  • 4 boyutlu ultrason, bebekleri ve hamilelik süreci hakkında endişeli olan anne baba adaylarının duygusal olarak iyi hissetmelerine yardımcı olur. 
  • Dört boyutlu ultrasondan alınan görüntüler daha net olduğu için hatıra olarak saklanabilir. 

Ankara 4 Boyutlu Ultrason Fiyatları

Bebeğini kucağına almak için gün sayan anne adayları ultrason günlerini heyecanla bekliyor. 2 boyutlu ultrason yerine daha ayrıntılı seçenekler arayan anne ve babalar, 4 boyutlu ultrasonu tercih ediyor. Bebeği daha net bir şekilde gören ebeveynler, görüntüleri hatıra amacıyla saklamak için 4 boyutlu ultrasona yöneliyor. Ankara’da 4 boyutlu ultrason sunan klinik arayan anne adayları bu uygulamayla ilgili pek çok detayı merak ediyor. Bunların başında Ankara’daki 4 boyutlu ultrason fiyatları yer alıyor. Siz de dört boyutlu ultrason ve fiyatları hakkında bilgi almak ve randevu oluşturmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp