Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

G Noktası Büyütme Ankara

İçindekiler

 

Kadınlarda vajinanın birkaç cm içerisinde idrar yolunun alt kısmında bulunur. Bu alan G noktası olarak adlandırılan ve cinsel uyarımı tetikleyen etkiye sahiptir. Normal şartlarda vajina girişine yakın olarak konumlanan G noktası, bazen farklı yerlerde olabilir. Bu durum ilişki esnasında penisin uyarı sağlamak adına doğru noktaya baskı uygulaması gerekirken bazen beklendiği gibi sonuçlanmayabilir. Sonuç olarak yanlış noktaya yapılan baskı sonucunda ise farklı sorunlar açığa çıkabilir. Bunun yanı sıra bazı dış faktörlere bağlı olarak G noktası beklendiği gibi cinsel istek uyandırma görevini yerine getirmeyebilir.

 

Gerekli tepkinin sağlanmaması sonucunda ise cinsel yönden isteksizlik durumları görülebilir. Bu gibi durumlarda ilişki anında beklenen uyarıcı etkinin sağlanması adına orgazm aşısı yapılabilir. Orgazm aşısı, G noktası büyütme ya da G shot gibi isimlerle de bilinmektedir. Bu işlem, vajinada bulunan hassas noktanın cinsel ilişki esnasında göstermesi beklenen uyarıcı etkiyi engelleyen durumların oluşması anında tercih edilebilir. Kollajen enjeksiyonu ile yapılabilen uygulama, cerrahi müdahale içermez. Orgazm aşısı ilişki esnasında yaşanan orgazmın daha rahat bir şekilde gerçekleşmesi için destekleyici etki yaratır. 

G Noktası Büyütme Nedir?

Kadınların cinsel ilişki anında zorlandıkları noktalardan birisi orgazm olamama durumudur. Bu da ilişkiden alınan hazzı kadın için olduğu kadar partneri için de olumsuz yönde etkileyebilir. Orgazm olamama durumu psikolojik sebeplere dayanabildiği gibi fizyolojik nedenlere bağlı olarak da görülebilir. Yeterli düzeyde orgazm uyarıcılığına ulaşılamadığı durumlarda ise dışarıdan müdahale gerekebilir. Bu noktada ise G noktası büyütme en etkili olarak kullanılan yöntemler arasında yer alır. G noktası büyütme işleminde, G noktasına enjekte edilen kollajen sayesinde G noktası büyütme operasyonu gerçekleştirilir. Bu işlem cerrahi bir işlemi kapsamaz ve bu sayede risk oranı düşük olurken aynı zamanda ağrı hissi de minimum seviyeye düşmektedir. Ayrıca G noktası büyütme işlemi kısa sürede gerçekleşen bir işlemdir. İşlemin kısa süreli olarak gerçekleşmesi ve risk oranının düşük olarak görülmesi, tercih edilmesi üzerinde etkili olmaktadır. Cinsel birliktelik anında orgazm olamama durumunu sorun haline gelmekten çıkaracak etki gösteren bu işlem kadınlar kadar erkekler için de önemli olarak görülebilir.

Orgazm Aşısı Nasıl Yapılır?

Orgazm aşısı ilk başlarda kolajen enjekte etme yöntemine göre yapılırken zamanla alternatif yöntemler de doktorlar tarafından benimsenmektedir. Kollajen enjekte edildiği durumlarda hyaluronik asit tercih edilebilir. Ancak bazı doktorların liposuction metodunu da tercih ettiği görülür. Liposuction işleminin en önemli özelliği kişinin vücudunun farklı noktalarından yağ dokusu alınarak G noktası olarak belirtilen bölgeye enjekte edilmesidir. Bu işlem birkaç dakika içerisinde tamamlanabilir. Orgazm aşısı, ameliyat gerektirmeyen uygulamalar arasında olmasının yanı sıra alanında tecrübeli doktor tarafından yapılması gerekli olan işlemlerdir.

 

Orgazm aşısı lokal anestezi kullanılarak yapılır. Bu sayede işlem esnasında hasta herhangi bir acı veya ağrı hissetmez. Bölgesel uyuşturma yöntemi ile yapılır genel anestezide istenen açlık durumu bu işlemde aranmaz. Dolgu uygulamalarında olduğu gibi orgazm aşısının da bir süre sonra tekrarlanması gerekebilir. Dolgu maddesinin, işlemden yaklaşık 6 aylık bir süre sonra vücut tarafından emileceği detayının atlanmaması gerekir. Bu gibi durumlarda işlem tekrar edilebilir. İşlemin ardından 6 saatlik süre zarfında tedbirli olunması dışında tehlikeli bir durum söz konusu olmayabilir.

Orgazm Aşısı Neden Yapılır?

Orgazm aşısı, orgazm olamama ya da gecikmeli olarak orgazm yaşanması durumlarına çözüm olarak uygulanır. Düzenli cinsel yaşam çiftlerin hayatına fazlasıyla önemli bir şekilde etki etmektedir. Buna engel oluşturan durumlar kişilerin sosyal yaşamları gibi psikolojik açıdan sorun yaşamasına da sebep olabilir. Bunu engellemek adına orgazm aşısı alternatif olarak uygulanabilir. Orgazm aşısı uzman kişiler tarafından yapılması gereken işlemlerden biridir.

 

Orgazm olamama durumları kadınlar için ilişki sırasında stres, kaygı, endişe ve hatta cinsel isteksizliğe kadar dayanabilir. Bunun dışında orgazm aşısı uygulanan bölgede doku yenilenmesi ve buna bağlı olarak alınabilecek haz oranını daha fazla artırabileceği de görülebilir. İlişki sırasında alınacak hazzın katlanarak artması da daha iyi bir cinsel deneyim için önemli avantaj oluşturur. Kadınların cinsel ilişki deneyimi üzerinde iyileştirici etkiye sahip olan orgazm aşısı daha fazla özgüven hissi vermek konusunda da etkilidir.

Orgazm Aşısı Hangi Durumlarda Uygulanır?

Orgazm aşısı yalnız orgazm olamama durumları ile sınırlı değildir. İşlemi tercih eden ve kendi isteği ile aşı olmak isteyen kadınlara bu işlem uygulanabilir. Alternatif olarak orgazm aşısının uygulandığı başlıca durumlar şunlardır;

 

 • Orgazm olmak konusunda sorun yaşanması
 • Gecikmeli olarak orgazm yaşanması
 • İstendiği zaman diliminde orgazm olunamaması
 • Daha fazla tatmin duygusu yaşamak istenmesi

 

yukarıda yer alan sebeplerden herhangi birisi için orgazm aşısı uygulanabilir. Bunun için kişinin kendi talebinin olması yeterli olur. Cinsel ilişki esnasında tatmin duygusunun doğrudan bağlantılı olduğu bu duruma karşı yapılabilecek en iyi ve net uygulama orgazm aşısı ile mümkün olmaktadır.

Orgazm Aşısı Uygulanırken ve Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Orgazm aşısı için steril bir ortama ihtiyaç vardır. Doku altına enjekte işlemi yapılmasından dolayı işlemin yapılacağı alanın ve kullanılan materyallerin hijyenik olmasına dikkat edilmelidir. İşlem uygulanırken ani gelişen bir komplikasyon olmadığı takdirde risk oranı fazlasıyla düşük operasyonlardan biridir. Ayrıca işlemin ardından enfeksiyon riskine karşı da dikkatli olmak faydalı olabilir. İlk bir haftalık süreçte cinsel birliktelikten uzak durulması da süreci olumlu yönde etkileyebilir.

 

İşlem uygulanan bölgede yer alan dokunun tamamen iyileşmesi için ise 3-4 haftalık bir süre geçmesi gerekebilir. Ayrıca işlemin ardından ilk birkaç gün akıntı görülebilir, bu etki süreç dahilinde görülebilen durumlardan biridir. Bunun dışında işlemin ardından ilk hafta sonlandığında bölgede hafif bir dolgunluk hissi de görülebilir. Zaman geçtikçe bu durumlar da son bulacak ve iyileşme süreci tamamlanmış olacaktır. Ancak iyileşme adımlarının olması gerektiği gibi seyretmesi adına dikkat edilmesi gereken durumlara özen göstermek öncelikli olmaktadır.

Orgazm Aşısının Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Orgazm aşısı tek başına cinsel ilişki anında yaşanan orgazm olamama durumlarına karşılık yüksek oranda etki gösterir. Her ne kadar işlem düşünüldüğünden daha kısa sürede sonlandırılıyor olsa da etkisi yaklaşık altı aydan fazla görülebilir. Bu da kişilerin olası bir haz problemi yaşamaları anında orgazm aşısını tercih etmeleri üzerinde etkili olmaktadır. Bunun yanı sıra orgazm aşı uygulaması yapılan kişilerin elde edeceği avantajlar ise şu şekilde;

 

 • Vajinada işlem yapılan dokular sayesinde genital bölge daha genç bir görüntüye kavuşabilir.
 • Orgazm olma durumu daha fazla kolaylaşabilir.
 • Vajinal kuruluk durumuna karşı etkili olabilir.
 • Cinsel ilişkiye karşı isteksizlik hissetme durumu önlenebilir.
 • Cinsel birliktelik esnasında daha fazla haz almak mümkün olabilir.

 

yukarıda yer alan durumlarda orgazm aşısının olumlu yönde etkileri görülebilir.

Orgazm Aşısı İşlemi Ne Kadar Sürer?

Orgazm aşısı uygulaması yaklaşık 30 dakikalık zaman dilimi içerisinde tamamlanabilir. İnce uçlu iğne yardımı ile bölgeye enjekte işleminin gerçekleştirilmesinin ardından işlem tamamlanmış olur. Kolay bir tekniğe sahip olan orgazm aşısının kısa süreli olmasının yanı sıra risk oranının da düşük olduğu belirtilebilir. Özellikle kişinin kendi vücudundan alınan yağ dokusunun bölgeye enjekte edilmesi yönteminde olası risk oranı daha da düşük olabilir. Bu sayede olası bir alerjik reaksiyon durumunun önlenmesi de mümkün olabilir.

Orgazm Aşısının Yapılmasına Engel Olan Durumlar Var Mıdır?

Orgazm aşısının yapılamayacağı durumlar da söz konusudur. Özellikle kolajen alerjisi olan kişiler bu listenin ilk sırasında yer alabilir. Bilindiği üzere orgazm aşısında sıklıkla kullanılan tekniklerden birisi bölgeye kolajen enjekte edilmesidir. Kişilerin bu duruma karşı aşırı duyarlılık göstermesi, orgazm aşısını olumsuz yönde etkilemektedir. Bunun yanı sıra işlemin yapılmaması için dikkat edilen başlıca durumlar ise şu şekilde;

 

 • Kişide tümör saptanması
 • Kişide vajinal kanamanın görülmesi
 • İlerlemiş düzeyde idrar yolu enfeksiyonu durumu
 • Bağışıklık sistemi düşük olan kişiler
 • Gebelik

 

yukarıda yer alan noktalarda orgazm aşısı uygulaması tercih edilmez. Bu duruma engel teşkil eden sorunların son bulması dışında bir sebeple orgazm aşısı doktorlar tarafından uygulanmamaktadır. Aksi halde kişide ciddi sağlık sorunları meydana gelebilir. Bu gibi durumların önlenmesi adına böyle şikayetlerin olması halinde doktora bildirilmesi önemlidir.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp