Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Lüks Doğum Paketleri

Yeni bir bebek dünyaya getirmek ebeveynler için heyecanlı bir süreç olabildiği gibi ekonomik açıdan da önemlidir. Doğum ve sonrasında bebek için yapılan hazırlıklar ve harcamaların karşılanması adına belirlenen bütçeye uygun olacak şekilde masraflara yön verilmesi öncelikli olabilir. Özellikle hastanede doğum anında sunulan hizmetler bu noktada fazlasıyla önemli olur. Bu doğrultuda hastane tarafından sunulan doğum paketleri de bütçe planlamasında önemli rol oynar.  

 

Bebek ve anne sağlığının desteklenmesi ve daha iyi bir süreç geçirilmesi adına hastaneler ve klinikler tarafından farklı doğum paketleri hastalara sunulur. Ankara lüks doğum paketleri gibi değerlendirilebilecek ekonomik paketler de sunulan alternatifler arasında yer alır. Her bir doğum paketi ücret ve içerik açısından farklılık gösterir. Bu sayede anne ve babalar kendileri için uygun gördükleri doğum paketleri arasından dilediğine karar verebilirler.  

Doğum Paketi Nedir? 

Doğum süreci bebekler için olduğu kadar anne adayları için de önemlidir. Hamilelik kadınların vücut yapılarında değişiklikler meydana getirdiği gibi sağlık açısından da zorlu bir süreci kapsayabilir. Dolayısıyla bu süreci daha az stresli ve kontrollü geçirmeleri gerekir. Anne adayının fiziksel ya da psikolojik sorunları fetüsü doğrudan etkileyebileceği için bu durum ayrıca hassasiyet içerir. Anne, baba adaylarının en büyük temennisi ise güvenilir bir hastane ortamında sağlıklı bir şekilde bebeklerinin dünyaya gelmesidir.  

 

Ankara lüks doğum paketleri ve farklı içeriklere sahip doğum paketleri de doğum öncesi anne-babaların değerlendirmeleri için ebeveynlere sunulur. Doğum paketlerinin ücretleri hastanelere ve kliniklere göre farklılık gösterir. Son zamanlarda özel klinikler ve hastanelerin artış göstermesi doğum paketlerinin içerikleri ve ücretleri üzerinde etkili olarak görülebilir. Hastaneler ve klinikler gebelik takibi ve doğum yöntemleri gibi pek çok noktada hastalar için kolaylık sunar. Bu noktalar anne ve bebek sağlığını etkilediği gibi gebelik sürecinin daha olumlu yönde ilerlemesinde etkili olabilir. 

Özel Hastane Doğum Paketi Fiyatları Ne Kadar? 

Özel hastanelerde doğum için yapılan müdahaleler farklılık gösterdiği gibi ücretlere de bu durum yansımaktadır. Ekonomik doğum paketleri gibi Ankara lüks doğum paketleri de seçenek olarak değerlendirilebilecek alternatiflerdir.  

 

Ekonomik doğum paketlerinde sunulan hizmet ile lüks doğum paketlerinde sunulan hizmetler farklılık gösterir. Uygun fiyatlı doğum paketleri arasında seçim yapılırken her hasta kendi istediği hizmetler doğrultusunda tercih yapabilir. Bu şekilde doğum süresince beklentileri karşılayacak hastane hizmetleri içeren paketler tercih edilebilir. Bütçe olarak farklı alternatifler sunulması hastaların kendileri için uygun doğum paketlerine ulaşmalarına imkan tanır. Böylece zaten zorlu geçen gebelik sürecinde bir de doğum anında ya da sonrasında yaşanabilecek stresin önüne geçilebilir. 

Ankara Lüks Doğum Paketleri Hangi Hizmetleri Kapsar? 

Ankara lüks doğum paketleri, içerdiği hizmetler ile anne ve baba adaylarının ihtiyaç duyabileceği pek çok hizmeti kapsayacak şekilde hazırlanır. Doğum paketlerinde öncelikli olan doğum süresinin daha sorunsuz olarak geçirilmesini ve rutin düzenli kontrollerin yapılmasını sağlamaktır. Bu şartlar altında genel hatları ile doğum paketlerinin kapsadığı hizmetler şu şekildedir; 

 

 • Düzenli kontroller 

 • Test ve tahliller 

 • Rutin muayeneler 

 • Doğum anında ya da doğum sonrasında gerekli görülen hizmetler 

 

yukarıda yer alan hizmetler genel hatları ile kliniklerin ve hastanelerin sunduğu doğum paketi hizmetleridir. Bunların yanı sıra Ankara doğum paketlerinin sunduğu hizmetler ise şu şekildedir; 

 

 • Kadın hastalıkları ve kadın doğum alanlarında 10 defaya kadar muayene hakkı 

 • Kadın hastalıkları ve kadın doğum uzmanları tarafından istenen tetkikler 

 • Gebeliğin 20-24. haftaları arasında radyoloji uzmanları tarafından uygulanan USG  

 • Doğumdan sonra bebekten alınan topuk kanı, ilk yenidoğan muayenesi ve bebeğin ilk aşısı 

 • Normal ya da sezaryen olarak gerçekleştirilen doğum 

 • Duruma göre 1 veya 2 geceyi kapsayan yatış hizmeti

 • Tek seferlik diyetisyen muayenesi 

 • Tek seferlik kardiyoloji kontrolü 

 • Anne adayına emzirme danışmanlığı 

 • Gebelik takibi işlemlerinde yer verilen ikili, üçlü ve dörtlü tarama 

 • Anne adayına uygulanan şeker yükleme testi 

 • NST, EKG ve EKO 

 • Gebelik takibi için doktor tercihi 

 

yukarıda sayılan hizmetler hastanelere göre farklılık göstermekle birlikte genel itibari ile anne ve baba adaylarına sunulan doğum paketleri içerikleridir. 

Doğum Paketi Hangi Hizmetleri Kapsamaz? 

Ankara lüks doğum paketleri başta olmak üzere her doğum paketi için belirli standartlar belirlenir. Ve ücretten içeriğe kadar bu standartlara bağlı kalınarak hizmet sunulur. Doğum paketleri içerisine dahil edilmeyen hizmetler ise şu şekilde; 

 

 • Gebelik takibinde seçilen doktorun istemediği test ve tahliller 

 • Konjenital hastalıklar ve bu hastalıklara bağlı tetkikler 

 • Hamilelik rutininde yer almayan kan tahlilleri 

 • Genetik kontroller esnasında istenen testler 

 • Hamilelik süresince devlete ödenmesi gereken muayene ücretleri 

 • Kadın doğum ve kadın hastalıkları dışında cerrahi işlemleri içeren kontrol ve tetkikler 

 

Hamilelik süresince ya da doğumdan sonraki süreçlerde gerekli olan hizmetleri kapsayan doğum paketleri, bunların dışında istenen işlemleri kapsamayabilir. Ayrıca doktor isteği dışında gerçekleştirilen kontroller de bu hizmetlere dahil değildir. Doğum paketlerinin amacı hastane veya klinik içerisinde kadın hastalıkları ya da kadın doğum uzmanları tarafından istenen genel prosedür ya da acil anlarda talep edilen test ve tahlillere öncelik verilmesidir.  

Doğum Paketleri Neden Tercih Edilir? 

Gelişen teknoloji sayesinde hamilelik süreci de daha iyi şartlar altında gerçekleştirilir. Daha gelişmiş makineler kullanılması anne adayı ve bebek için gebelik sürecini daha pozitif yönde etkilemektedir. Gebelik sürecinin daha detaylı incelenmesi ve sürecin kolay takip edilmesi tıp alanında yapılan yenilikler sayesinde mümkün olur. Gebeliğin ilk haftalarından doğum ve doğum sonrasına kadar her adım özenle takip edilebilir. Ve bu da doğumun daha başarılı ve sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesine olanak sağlar.  

 

Yapılan yeniliklerin etkili olduğu durumlardan birisi de doğum paketleridir. Doktor muayenesinden, bebek ve anneye yapılan testlere kadar pek çok hizmeti kapsayan doğum paketleri anne ve bebeğin daha sağlıklı şartlar altında taburcu edilmesine imkan tanır. Doğum için tercih edilen hastane veya kliniğin seçilmesi üzerinde farklı ücretlerde ve hizmet içeriklerine sahip doğum paketlerine sahip olması önemli rol oynar. Anne ve baba adayları için bu sürecin sağlıklı bir şekilde atlatılabilmesinin dışında bütçe olarak da beklentileri karşılayacak alternatifler olması büyük avantaj oluşturur. 

Doğum Paketlerinin Sunduğu Avantajlar Nelerdir?  

Doğum paketleri içerisinde alternatif içerikte paketlerin olması anne ve baba adaylarının dikkatinin yalnız sağlık konularına odaklanmasına imkan verir. Özellikle doğum yaklaştıkça masrafların da düşünmeye başlanması anne ve baba adayları için yıpratıcı olabilir. Ankara lüks paket içerikleri ve çeşitli doğum paketi alternatifleri sayesinde bu olasılık en aza indirgenebilir. Bunun yanı sıra doğum paketlerinin ebeveyn adaylarına sunduğu başlıca avantajlar ise şu şekildedir; 

 

 • Doğum öncesi ve sonrası sunulan hizmetleri düşünmeye gerek kalmaz, işlemler olması gerektiği gibi devam eder. 

 • Test ve tetkikler için stres olmak yerine bu adımlar hastane veya klinik tarafından paket dahilinde sunulabilir. 

 • Rutin kontroller ve gerekli muayeneler için belirli bir planlama ebeveynlere sunulabilir. 

 • Doğumdan sonra bebeğin ilk aşısından topuk kanına kadar birçok işlem hastane yetkilileri tarafından sağlanabilir. 

 • Gebelik takibi de dahil pek çok aşamada gerek duyulan çalışmalar sistematik olarak gerçekleştirilebilir. 

 

yukarıda sayılan her bir ayrıntı ebeveynler için daha sağlıklı süreç takibi yaşanması adına önemli avantaj oluşturur. Doğum paketleri ile muayene sürelerini kaçırmak, önemli olan testlerin yapılmaması gibi hassas durumlara karşı önlem alınabilir. İşleyen sistem hakkında uygulanacak adımlar ve paket içeriği ile ilgili her hizmet doğum paketlerinde detaylı olarak belirtilir. 

Doğum Paketi Seçiminde Dikkat Edilecek Noktalar Nelerdir? 

Gebelik süresince kontrollerin düzenli olarak yapılması ve doğumun hijyenik şartlar altında gerçekleştirilmesi hamileliğin en önemli noktalarından biridir. Bu süreç uzun bir yolculuğu kapsar. Doğum öncesi, doğum anı ve doğum sonrası kontroller bir bütün olarak ele alınır. Dolayısıyla tüm bu süreç pek çok ayrıntıyı kontrol etmeyi gerekli kılar. Durum bu şekilde olunca anne ve baba adaylarının kafalarında karışıklıklar, kararsızlıklar görülebilir. Bunun yaşanmaması adına hastanelerin ve kliniklerin sunduğu doğum paketleri arasında seçim yapmak daha ideal seçim olabilir. 

 

Doğum paketi seçerken, paket içeriğinde yer alan hizmetler ayrıntısı ile incelenmelidir. Bu sayede içerikte yer alan ancak ihtiyaç duyulmayan hizmetler için ücret ödeme gerekliliğinin önüne geçilebilir. Ankara lüks doğum paketi ücretleri içerdikleri hizmetlere göre farklılık gösterir. Bu da ebeveynlerin doğru tercihi yaparken bütçe kontrolü yapabilmelerine de olanak sunar. Böylece her anne-baba kendi bütçesine uygun paketi tercih ederken bu süreci daha az stresli olarak atlatabilir.  

 

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp