Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Vajinoplasti Ankara

Vajinoplasti Ankara, vajina daraltma işlemi için yapılan genital estetik operasyonları arasında yer alır. Genital estetik operasyonları, son zamanlarda dünyanın farklı noktalarında kabul gören ve yaygın olarak uygulanan estetik tedavi yöntemleridir. Özellikle vajinada bozulma ve sarkmalara bağlı olarak uygulanan estetik operasyonlar geçmiş zamanlara oranla adından daha sık söz ettirmektedir. Hastaları vajina estetiğine yönlendiren vajina yapısındaki bozulmalar ve deforme görüntülere sebep olan durumların yaşanması yalnız sağlık açısından tehdit oluşturan bir durum ile sınırlı kalmaz.  

 

Aynı zamanda kişilerin günlük yaşamını sosyallik yönünden de olumsuz etkileyebilir. Vajina yapısında bozulmalar görülmesi kişilerde özgüven sorununu açığa çıkarabildiği gibi sosyal yaşamı da doğrudan etkileyebilir. Vajina iç ve dış bölgelerde zamanla farklı sebeplere bağlı olarak bozulmalar ve sarkmalar görülebilir. Bazı kişilerde bu gibi durumlar yapısal nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilir. Bundan kaynaklı olarak kişiler sorunun yalnız kendinde olduğu düşüncesi ile rahatsızlıklara karşı sabretmeye çalışabilir.  

 

Ancak kısa sürede gerçekleştirilebilecek tedavi yöntemleri ile sorunlardan kurtulmak mümkündür. Vajinoplasti etki oranı yüksek tedavi yöntemleri arasında gösterilebilir. Genital estetik operasyonları arasında risk oranı düşük müdahalelere örnek gösterilen vajinoplasti aynı zamanda net sonuçlar sunabilmesi sebebi ile de tercih edilebilir. Özellikle vajinada görülebilen bazı sağlık sorunlarının ortaya çıkması ve bundan kaynaklı olarak hastada rahatsızlık hissi yaratması vajinoplasti işlemlerini gerekli hale getirebilir. 

Vajinoplasti Nedir? 

Vajinoplasti Ankara estetik operasyonu, vajinanın iç dudakları üzerinde yapılan işlemlerdir. Uzman jinekologlar tarafından gerçekleştirilen işlem hijyenik ortamda yapılır. Zamanla vajinada görülebilen genişleme durumuna karşı uygulanır ve işlem sonunda genişleyen vajinanın daralması ve olağan formuna dönüştürülmesi amaçlanır. Yapılan işlemden dolayı vajinoplasti, yeniden onarım ameliyat işlemleri arasında da gösterilebilir. Vajinada genişleme durumunun yaşanması kasların yeterli işlev göstermemesine bağlı olarak gelişebilir.  

 

Vajinoplasti ameliyatı için doğum ya da ilerleyen yaş gibi faktörler dışındaki bazı gelişmeler de gereklilik yaratabilir. Kişilerin fiziksel yapısına bağlı olarak oluşabileceği gibi farklı nedenlere bağlı olarak da vajina genişlemesi görülebilir. Vajinoplasti Ankara uygulaması ile bu gibi sorunlara çözüm üretmek mümkündür. Vajinada bozulmalar görülmesine rağmen gerekli müdahale yapılmadığında vajinadan ses gelmesi, vajinal gaz çıkarma, idrar kaçırma gibi sağlık sorunları yaşanabilir. Bu gibi durumları engellemenin yolu ise belirtilerin hissedilmesinin ardından uzman doktora başvurulmasıdır. 

Vajinoplasti Neden Yapılır? 

Vajinoplasti; vajinada sarkma, genişleme gibi deformasyonların görülmesi durumlarında vajina daraltma operasyonu olarak vajina yapısında bütünlüğü yakalamak için uygulanır. Vajinoplasti Ankara ameliyatı için hastanın şikayeti üzerine uzman jinekolog hekime başvurması gerekir. Hastalarda görülen vajina genişleme oranına bağlı olarak daraltma işlemi gerçekleştirilir. 

 

Doktor tarafından yapılan ön muayene sonrasında nasıl bir akış olacağının tespit edilmesi ile tüm süreç hakkında hastaya ayrıntılı bilgi akışı sağlanır. Ön muayene aşaması basit bir işlem olup, vajinada ne oranda deformasyon görüldüğü ve ne kadar daraltma yapılacağı tespit edilebilir. İşlem esnasında ve sonrasında nasıl bir süreç olacağı hakkında hastaya ayrıntılı bilgi verilir. 

Vajinoplasti Nasıl Yapılır? 

Vajinoplasti Ankara, vajinanın genel yapısı üzerinde değişiklik yapılmasını kapsar. Dolayısıyla işlemlerin uzman bir jinekolog tarafından yapılması önem arz eder. Cerrahi müdahale gerektiren estetik operasyonlardan biridir. Dolayısıyla da ameliyat prosedürleri neler ise bunlara uygun işlem yapılması şarttır. 

 

Operasyon sırasında vajinada genişlemeye sebep olan dokular alınır. Bu esnada vajinada gevşemiş kas dokusu varsa doktor müdahalesi ile sıkıştırma işlemi uygulanır. Bu işlemlerin her biri vajinada gerçekleşirken karın çevresine herhangi bir müdahale uygulanmaz. Böylece iz kalma sorunu da yaşanmaz. Vajinada fazla bulunan doku çıkarılarak bölgede sarkma ve genişleme görülmesinin önüne geçilebilir. İşlemin ardından bölgeye dikiş atılarak ameliyat tamamlanır.  

Vajina Genişlemesinin Sebepleri Nelerdir? 

Zorlu doğum süreci geçirmek vajina genişlemesinin en sık görüldüğü durumlardan biridir. Ayrıca vajinanın çok aktif kullanılması ve travmatik sebepler vajinada genişleme görülmesi üzerinde etkili olur. Doğum süreci kadınların vajina yapısında değişimler meydana getirir. Doğum sürecinin sonlanması vajina yapısının eski haline gelmesinde etkili olmayabilir, görülen değişikliklerin bir kısmı kalıcı olarak kendisini gösterir. Vajina genişlemesinin büyük oranda doğum sonrası görülmesi bu durumu tek sebebe bağlamak için doğru değildir.  

 

Doğum dışında farklı nedenler de vajinada genişleme durumunu açığa çıkarabilir. Hastaların kas dokularında zayıflamalardan kaynaklı olabileceği gibi bağ dokularında problemler olması da vajina genişliğine sebep olabilir. Özellikle bağ dokusunun zayıflaması vajinada sarkma ve vajina genişlemesini de tetikleyen sorunları beraberinde getiren sebeplerden biridir. Bunun dışında vajina genişlemesine sebep olan başlıca durumlar şu şekildedir; 

 

 • İlerleyen yaş faktörü 

 • Olağandan büyük boyutlu bebeğin sebep olduğu zorlu doğum süreci 

 • Son ana kadar normal doğum planlanırken değişiklikle sezeryan doğuma geçilmesi 

 • Kişide kendiliğinden vajina genişliği durumunun görülmesi 

 • Vajina yapısının genişlemeye müsait forma sahip olması 

 • Vajinanın travmatik hasarlar alması 

 • Hastanın kürtaj geçmişi olması 

 • Vajina operasyonu esnasında bakımın doğru olarak yapılmaması 

 

yukarıdaki sebepler hastaların en sık doktora başvurduğu durumlardır. Bunların dışında da vajina genişlemesine sebep olan durumlar yaşanabilir. Bu durum hastanın beden yapısına göre değişkenlik gösterir. 

Vajinoplasti Ameliyatı Riskli Midir? 

Vajinoplasti ameliyatı cerrahi bir müdahaledir. Her cerrahi işlem uygulanan operasyonlarda olabileceği gibi bu işlemde de ameliyat sırasında komplikasyonlar görülebilir. Bu gibi durumlar sebebi ile de hijyenik ortamda ve doktor kontrolünde yapılması önem arz etmektedir. Aynı zamanda bölgeye hakim olan ve bilgi sahibi doktor tarafından yapılması ve ameliyat esnasında gelişen ani komplikasyonlara hızlı bir şekilde müdahale edilmesi açısından önemlidir. 

 

Steril ortamda ve uygun şartlar altında gerçekleştiği takdirde risk oranı da düşük olmaktadır. Bunun yanı sıra işlem hızlı ve güvenli bir operasyon olarak gösterilebilir. Kişiye göre farklılık göstermekle birlikte hasta işlem sonrasında kısa sürede günlük yaşantısına dönebilir. Elbette bunu sağlamak için işlem sonrası dikkat edilmesi gereken noktalara ve bakım önerilerine uyulması gereklidir. 

Vajinoplasti İşlemi İle Vajina Daraltma Ölçütü Nedir?  

Vajina daraltma operasyonunun adı olan vajinoplasti Ankara işlemi, vajinanın arka duvarları üzerinde yapılan müdahaledir. Bu işlem ile genişleyen, sarkan vajina yapısı toparlanmaya çalışılır. Yapılan işlemden dolayı vajina daraltma ameliyatı olarak da bilinir. İşlem sırasında bölgede görülen genişlemeye sebep olan dokular alınarak vajina eski formuna döndürülmeye çalışılır. Genel olarak vajinada deformasyona sebep olan doku yapısına göre daraltma işlemi uygulanır. Bunun için genel bir kıstas yapmak mümkün değildir.  

 

Vajina daraltma ameliyatı, vajina içinden ve dışından olarak iki şekilde yapılabilir. Aynı zamanda bu işlem sırasında, vajinada levator olarak bilinen perine bölgesinde geniş yer kaplayan kas dokusu, vajinaya girişi sağlayan noktaya dikilerek ilişki sırasında alınan haz oranını artırıcı etkiye de sahip olur.  

Vajinoplasti Ameliyatında Nelere Dikkat Edilir? 

Vajinoplasti ameliyatı doktorun tecrübesi ve işlem yapılacak bölgenin genişliğine göre yaklaşık 30-45 dk içerisinde tamamlanabilir. Bu süre zarfında genel anestezi ya da epidural anestezi uygulanarak hasta işleme hazır hale getirilir. Bu seçeneklerden hangisinin olacağı hastaya göre değişkenlik gösterir. 

 

Vajinoplasti Ankara, normal şartlar altında kısa sürede gerçekleşmesi gibi işlem sonrası iyileşme süreci de hızlı bir şekilde gelişir. Hastanın ameliyat sonrası 5-6 saat dinlenmesi çoğunlukla yeterli olarak görülebilir. Günübirlik olarak gerçekleşen bir operasyon olması sebebi ile şehir dışından işlem için gelen hastalara dahi operasyon yapılabilir. Bunun dışında ameliyat etkisinin olumlu olması ve iyileşme süresinin olağan seyrinde ilerlemesi için doktor önerileri dikkate alınır. Bakım adımları uygulanır ve dikkat edilecek noktalara hassasiyet gösterilirse herhangi bir sorun çıkmadan işlem başarılı bir şekilde tamamlanabilir. 

Vajinoplasti İşlemi Hakkında Önemli Olan Detaylar Nelerdir?

Vajinoplasti işlemi cerrahi bir operasyona dahil edilen estetik uygulamalarıdır. Bu da ameliyat öncesinde ve sonrasında bazı konularda hassasiyet göstermeyi gerekli kılar. Bununla birlikte vajinoplasti işlemi ile ilgili belirtilen önemli detaylar şu şekilde açıklanabilir; 

 

 • İşlem sonrası bazı kişilerde hafif ağrı ya da sızı hissedilebilir. 

 • İşlemin gerçekleştiği gün içerisinde hasta taburcu edilebilir. 

 • Operasyon sırasında bölgeye yerleştirilen tampon bir sonraki gün doktor tarafından alınır.  

 • Yaklaşık 1-2 günlük süreç içerisinde normal yaşantıya dönülebilir. 

 • İşlemden 6-8 saat sonra duş alınabilir. 

 • İşlem sırasında eriyen dikiş yöntemi tercih edilir ve dikiş aldırma sorunu ortadan kalkar. 

 • Müdahale edilen bölgeye pansuman ve bakım adımları atlanmadan yapılmalıdır. 

 • Bölgenin temiz tutulmasına özen gösterilmelidir. 

 • Ameliyatın etkilerinin daha hızlı atılabilmesi için beslenme düzenine dikkat edilmeli ve sağlıklı besinlere ağırlık verilmelidir. 

 • İşlemin ardından sigara tüketilmesi konusunda dikkatli olunmalı, mümkünse tüketilmemesi önerilir. 

 • İşlemin ardından ilk 6-8 haftalık süreçte havuz veya denize girilmesinin soruna yol açabileceğinin bilinmesi gerekir. 

 • 4-6 haftalık süreçte cinsel ilişkiye girilmemesi de dikkat edilmesi gereken durumlar arasında yer alır. 

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp