Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara O Noktası Büyütme (O-Shot)

İçindekiler

O-Shot ya da O noktası büyütme, cinsellikten alınan zevkin artması için vajinal dokuların gençleşmesi ve sıkılaştırılmasını sağlayan genital bir estetik işlemidir. Cinsel yaşam, tüm bireyler için oldukça önemli bir ihtiyaçtır. Bu bakımdan O noktası büyütme ya da halk dilinde orgazm aşısı, günümüzde yapılan pek çok tıbbi operasyonlardan biridir.

Kişi yaş aldıkça, doğumların etkisi ve çeşitli deformasyon nedeniyle vajina bölgesinde gevşeme ve kuruluk meydana gelir. Dokularda oluşan bu güçsüzlük sarkmaya neden olarak cinsel ilişkinin kalitesine olumsuz yönde etki eder. O noktası büyütme operasyonu, vajinanın sıkılaşmasını ve cinsel hazzı oluşturan bölgelerin canlanmasını amaçlar. Bu işlem vajinanın hassasiyetini artırarak kolay bir şekilde cinsel doyum yaşamalarına yardımcı olur.

O Noktası Nedir?

Erojen bölge olarak adlandırılan O noktası, vajinanın derin kısmında yer alarak cinsel ilişkiden alınan hazzı belirler. Sinir hücreleri ve kılcal damarlar bakımından zengin bir yapıya sahip olan erojen bölge, kadının orgazma ulaşmasında önemli bir yere sahiptir ve oldukça hassastır.

Bölgenin yeterinde uyarılması kadınların cinsel doyum noktası olarak adlandırılan orgazma ulaşmalarını sağlar. Fakat bu noktanın derinde olması, zaman içerisinde hassasiyetini ve canlılığını yitirmesi doğal uyarılmanın zorlaşmasına neden olur.

Klitorise yakın bir konumda bulunan O noktası, G noktasından farklı bir yerdedir. Bu bölgedeki hassaslığın kaybedilmesinden şikayetçi olan bireyler O noktası büyütme işlemini tercih edebilir. Bu işlem sonucunda cinsel istek ve orgazmda artış olduğu gözlemlenmiştir.

O Noktası ve G Noktası Arasındaki Farklar Nelerdir?

G noktası ve O noktasını birbirinden ayıran bulundukları bölgenin farklı olmasıdır. G noktası biraz daha yüzeydeyken O noktası daha derindedir. Bu bakımdan doğal şekilde uyarılması zordur. Uyarıldığında ise cinsellikten alınan doyumu ve hazzı artırır. Bu hazzı artması için O-Shot işlemi tercih edilir.

G noktası; üretranın hemen alt kısmında, klitorisle aynı hizada yer alır. Bulunduğu bölgenin 4-5 cm iç kısmı damar ve sinir bakımından oldukça zengin dokuya sahiptir. Sinirlerin bu bölgede yoğunluk kazanması, penetrasyon esnasında cinsel hazzın yaşanması ve uyarılması için uygun bir ortamdır. Klitorisi içeren bu bölgenin ritmik bir şekilde düzenli baskıyla uyarılması orgazmı oluşturur.

O Noktası Büyütme (O-Shot) Nedir?

Cinsel hazzı oluşturan bölgenin canlandırılması, gençlik kazanması ve hassasiyetinin artırılması için yapılan işlem O noktası büyütme olarak adlandırılır. Halk arasında orgazm aşısı adıyla bilinen O-Shot işlemi, vajinal kuruluğun giderilmesi ve cinsel doyumun artması amacıyla yapılır. Yapılan uygulamayla kişinin cinsel yaşamdan aldığı keyif artarken kısa sürede orgazma ulaşmaları mümkündür.

 

O Noktası Büyütme (O-Shot) İşlemi Neden Yapılır?

Kadınların cinsel ilişkiden aldıkları hazzın artırılması için O noktası büyütme işlemi yapılır. Cinsellik yalnızca erkek bireyler için önemliymiş gibi bir algı oluşsa da bu önem derecesi kadınlar için de aynıdır.

Kadınların cinsel ilişki sırasında yeterince uyarılmamalarına bağlı olarak aldıkları hazzın düşük olması vajinada kuruluk gibi pek çok sorunun oluşmasına neden olabilir. Kuruluğun meydana gelmesi cinsel ilişki esnasına yanmaya ve ağrı hissine yol açar. O-Shot işlemiyle bu gibi sorunlar ortadan kaldırılır.

O Noktası Büyütme (O-Shot) Kimlere Yapılabilir?

O noktası büyütme işlemi 18 yaşını geçen tüm kadınlara uygulanabilir. İşlem öncesinde bölgenin sağlık durumu incelenir, enfeksiyon, mantar gibi durumlar varsa önce tedavi sonra ilgili işlem uygulanır. İşlemin uygulanabilir olup olmama durumu uzman hekim tarafından belirlenir. O noktası büyütme işlemi kimlere uygulanır? Sorusunun cevabı ise şu şekilde:

 • Genel olarak; doğum yapan ya da iri bebek doğuran kadınlara
 • Vajinal kuruluk problemi yaşayan bireylere
 • Orgazm olma konusunda sıkıntı yaşayanlara
 • Doğum kaynaklı kronik ağrı şikâyeti olanlara
 • Kronik bir enflamatuvar hastalığı olarak bilinen liken sklerozis epziyotomi sorunu yaşayanlara

Yukarıdaki nedenler haricinde bu işlem genellikle normal doğum yapan 35 yaş üstü bireyle uygulanır. Böylelikle bölgenin canlanması, gençleşmesi ve verimliliğin artması sağlanır. Uygulanan yöntem PRP içerdiği için; pıhtılaşma sorunu yaşayan, kronik karaciğer problemi olan, kan sulandırıcı ilaç kullanan bireylere uygulanmaz.

O Noktası Büyütme (O-Shot) Cinsel Yaşama Nasıl Etki Eder?

O noktası büyütme işlemi, cinsel yaşama etkisi bakımından oldukça olumlu etkiye sahiptir. Kadınların çoğu hayatları boyunca oldukça az cinsel doyuma ulaşır. Buna neden olan pek çok faktör olabilir. Genellikle O noktası hakkında yanlış ve eksik bilgilere sahip olma buna neden olur.

Temelinde bir dürtü olarak değerlendirilse de cinsellik, tatmin ve haz duygusunun beslendiği kaynaktır. Cinsel yaşamın kaliteli ve sağlıklı olabilmesi de partnerlerin her ikisinin de ilişkiden zevk almasıyla mümkün olabilir. O noktası hakkındaki yetersiz bilgi ve ulaşılması zor bir bölgede olmasına bağlı olarak yeterince uyarılamayabilir.

O noktasının uyarılması arttıkça kadınlar cinsel doyuma o derece yaklaşır. Bu bakımdan cinsel hattın artırılabilmesi için O noktası büyütme işlemi oldukça önemlidir. Zamanla vajinada meydana gelen kuruluk cinsel isteği ve hazzı önemli ölçüde azaltır. Vajinadaki kuruluk cinsel ilişki sırasında ağrıya ve yanma hissine yol açtığı için cinsel istek azalır.

O noktası büyütme işlemi, canlandırıcı ve yineleyici etkisiyle vajinal kuruluk sorununu ortadan kaldırarak ilişkiden alınan hazzı artırır ve kişi cinsel doyuma ulaşabilir. Haz almayı sağlayan bölgeler zaman içerisinde; doğum yapma, yaş, sürtünme gibi nedenlere bağlı olarak yıpranır ve hassasiyet azalır. O-Shot işlemi bu bölgenin sağlıklı, hassas ve genç bir yapıya kavuşmasını sağlar.

O Noktası Büyütme (O-Shot) İşlemi Nasıl Yapılır?

O-Shot olarak bilinen O noktası büyütme işlemi PRP yöntemiyle yapılır. Bu özel yöntemde amaç, işlem yapılan bölgenin dokusunun yenilenmesi, genleşmesi ve sıkılaşmasının sağlanmasıdır. O-Shot’dan önce yapılan PRP tedavisi şu adımları içerir:

 • Hastadan belli bir miktarda kan alınır.
 • Tüpe alınan kanda bulunan trombositlerin (iyileştirici hücreler) yüzeyde kalabilmesi ve dibe çökmemesi için laboratuvarda yüksek hızda döndürme işlemi uygulanır.
 • Trombositlerin aktive edilebilmesi için birçok özel işlemden geçirilir ve enjektöre alınır.

PRP olarak adlandırılan bu işlem kişinin kendi kanından alınan trombositlerin bir dizi işlemden geçirilerek zenginleştirilmesidir. O noktası büyütme işlemi şu şekilde gerçekleşir:

 • İşlem yapılacak olan bölgeye lokal anestezi ya da anestezi etkili krem uygulanır. Böylelikle hasta uygulama sırasında bir şey hissetmez.
 • Enjeksiyondaki trombositler vajinada doku yenilenmesi hedeflenen bölgelere enjekte edilir.
 • Trombositten elde edilen zengin plazmanın uygulandığı bölgeler; vajina, genital organ ve klitoris çevresidir.
 • Uygulama sırasında kullanılan enjeksiyonlar, ince uçlu küçük iğnelerden oluşur. Genital bölgede kullanılması için özel bir tasarıma sahiptir.

Enjekte edilen iyileştirici hücreler, dokuları zaman içerisinde onararak gençleştirir, hassas bir yapıya ulaşmasını sağlar.

O Noktası Büyütme İşlemi Ne Kadar Sürer?

O noktası büyütme işleminin süresi kişiden kişiye değişiklik gösterse de genellikle 15-20 dakika içerisinde tamamlanır. Uygulama öncesinde hastadan kan alınarak trombositler bakımından zengin hale getirilmesi sağlanır.

O Noktası Büyütme İşlemi Kalıcı Mıdır?

O noktası uygulaması kalıcı bir tedavi yöntemi değildir. İşlemden sonra etki etmesi birkaç hafta sürebilir. Tekrarlanma süresi ortalama yılda 1 olarak görülse de bu süre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

O Noktası Büyütme (O-Shot) Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

O noktası büyütme uygulaması olan hastalar işlemden hemen sonra günlük yaşamlarına devam edebilirler. Yapılan işlem herhangi bir cerrahi prosedür içermediği için iyileşme sürecine gerek duyulmaz. Cinsel ilişki için beklenme süresinin olmaması uygulanan işlemin güvenirliği ve kolaylığı hakkında fikir verir. Kişi dilerse uygulamanın yapıldığı gün cinsel ilişki yaşayabilir.

Uygulamadan sonra işlem yapılan bölgede hafif bir kızarıklık oluşabilir, bu oldukça normal bir durumdur birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. İşlemi gerçekleştiren doktor, uygulama öncesi ve sonrasında süreç hakkında detaylı bilgileri hastaya anlatır.

Ankara O Noktası Büyütme Fiyatları

O noktası büyütme işleminin fiyatları; işlemin yapıldığı sağlık kuruluşu, hastanın durumu, doktorun tecrübesi gibi çeşitli faktörlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bu işlemin en büyük avantajı minimum risk taşıdığı için risksiz olmasıdır. Hastadan alınan kan işlemden geçirilerek tekrar hastaya uygulandığı için herhangi bir yan etki oluşturma durumu yoktur.

Uygulanan işlem kısa sürede belirgin bir iyileşme gösterir. Vajinal bölgedeki dokular güçlenir, cinsel birleşmeden alınan haz artar ve sıkılaşır. Çiftlerin cinsel yaşamını iyileştiren bu durum yaşam kalitesini de doğru oranda etkiler.

Fiyat belirleme hususunda uygulanacak olan seans sayısı da etkidir. Genel olarak 1 seans uygulansa da bazı kişilerin özel durumlarına bağlı olarak seans sayısı artabilir. Bu durum fiyat faktörüne etki eder.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp