Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Hudoplasti - Klitoris Estetiği Ankara

Klitoris estetiği Ankara, genital estetik operasyonlar arasında yer alan bir işlemdir. Klitoris estetiğinde, vajinada bulunan klitoris çevresindeki cilt katmanı alınarak klitorisin duyarlılık seviyesi artırmaya çalışılır. Bu işlem cinsel ilişki esnasında daha fazla haz almaya da olanak sağlar. Cerrahi müdahale işlemini içeren bu operasyon farklı isimler ile adlandırılabilir. En çok kliteropasi, klitoral hudoplasti olarak bilinir. Klitoris cinsel ilişki esnasında orgazm olmayı tetikleyen merkez olarak bilinir.

 

Damar ve sinir hücrelerinin yoğun olduğu bir bölge olan klitoris fazlasıyla hassas bir bölgedir. Klitoris estetiğinde asıl sorun klitoris yapısı olmayabilir. Bu işlemler genellikle bölgenin üstünü kapatan yağ dokuları sebebi ile klitorisin önünün kapanması durumunu kapsar. Bilinenin aksine klitorisin kendisi ana sebep olarak görülmemektedir. Elbette klitoris yapısından kaynaklı sorunlar da görülebilir ancak bu durumlar çok nadirdir. Klitoris estetiği özelinde yapılan müdahale klitoris merkezini kapatacak sarkmaların görülmesidir.

Klitoris Nedir?

Klitoris, kadınlarda vajina üst dudakların birleştiği noktada yer alan, sinir ve kan damarları bakımından fazlasıyla zengin olan, üzerinde cilt katmanları bulunan bir çeşit dokudur. Bölgede bulunan sinir ağlarının fazla olmasından kaynaklı olarak cinsel ilişki esnasında haz almayı artıran ve orgazm olmaya yarayan bir işleve sahiptir. Ufak boyutlu bir doku olan klitoris ortalama nohut tanesi kadar bir ebattadır.

 

Klitoris kadın sünneti olarak bilinen operasyonların başrolündedir. Bilindiği gibi dünya üzerinde bazı ülkelerde kadınlar hijyenik olmayan uygulamalar ile sünnet işlemine tabi tutulur. Özellikle Afrika bölgesinde görülen sünnet uygulaması, küçük yaşta kız çocuklarında bulunan klitorisin kesilmesi işlemidir. Bu işlemin hassasiyet gösterilmeden ve uygun koşullar altında yapılmamasından kaynaklı zamanla kişilerde kalıcı rahatsızlıklar da görülebilir.

Klitoris Estetiği Nedir?

Klitoris estetiği, hudoplasti adı ile de bilinen bir çeşit genital bölge estetiğidir. Vajinada uygulanan estetik operasyonlar arasında yer alan klitoris estetiğinde dokular üzerinde işlem gerçekleştirilir. Klitoris yapısında buluna klitoral şapkada bazı sebeplere bağlı olarak sarkmalar meydana gelebilir. Klitoris estetiği ile bu sarkmalara karşı işlem yapılmaktadır.

Klitoris Estetiği Neden Yapılır?

Klitoris estetiğinin yapılmasındaki asıl amaç, vulva olarak adlandırılan yapının şekil olarak bozulması durumlarına müdahale etmektir. Böylece bu bölgede olması gereken yapıda bütünlük yakalamak mümkün olur. Klitoris yapısını çevreleyen klitoral şapka adı ile bilinen bir tepecik bulunur. Bu şapka şeklindeki dokunun klitorisi kapatması durumunda şekil bozukluğu meydana gelebilir.

 

Şekil bozukluğunun yanı sıra cinsel ilişki esnasında beklenen hazzın da düşük seviyede yaşanmasına sebep olabilir. Klitoris estetiği Ankara ile bu sarkan dokulara müdahale edilerek klitoris yapısı eski haline getirilmeye çalışılır. Bu sayede hastada görüntü olarak rahatsızlık hissi ortadan kalkabileceği gibi partnerinin de etkilenebileceği durumun önüne geçilebilir.

Klitoris Estetiği Kimlere Yapılabilir?

Klitoris estetiği Ankara, cerrahi bir müdahale olduğu için doktor kontrollerinin ardından uygun görüldüğü takdirde gerçekleştirilir. Estetik operasyon olarak görülmesinden dolayı herkes için bu işlemin yapılması mümkün değildir. Ancak bir hasta üzerinde klitoris estetiği yapılabilmesi için öncelikli olan aranan nitelikler şu şekildedir;

 

 • Hastanın 18 yaşını doldurmuş olması gerekir.
 • Doktor muayenesi sonrası hastanın bu işleme uygun görülmesi önemlidir.
 • Hastanın işlem esnasında komplikasyon oluşturabilecek hastalığının bulunmaması gerekir.

 

yukarıda yer alan nedenler kişinin klitoris estetiğine uygun olmaları için aranan özelliklerdir. Özellikle kronik rahatsızlığı bulunan kişiler bu gibi işlemlere uygun olarak görülmez. İşlem esnasında ani olarak gelişebilen ataklara karşı hastanın dayanıklılığının yüksek olması önceliklidir. Ancak bazı durumlarda hastanın kendi isteği ile de bu işlem uygulanabilir.

Klitoris Estetiği Nasıl Yapılır?

Klitoris üzerinde bulunan dokunun sarkma ya da buruşmaya bağlı klitorisi kapatması durumu artık sorun olarak görülmez. Klitoris estetiği sayesinde vajinada mükemmele yakın bir yapıya kavuşmak mümkündür. Klitoris estetiği cinsel ilişki anında sorun yaratır mı? sorusunu akıllara getirebilir ancak düşünülenin aksine bu ameliyat ilişki esnasında hazzın artırılması için olumlu etki göstermektedir.

 

Klitoris estetiği 30-45 dakika içerisinde kısa sürede gerçekleştirilir. Bu süre zarfında klitoris üzerine sarkan yapıya neden olan dokular işlem esnasında alınır. Böylece bölgede görülen şekil bozuklukları giderilir. İşlemin kısa sürmesi ve etkili sonuç sunmasının yanı sıra bölgede kullanılan dikiş uygulaması yara ya da iz kalması gibi sorunların önüne geçer. Ayrıca bu sayede dikiş aldırmak, pansuman yapmak zorunluluğu da ortadan kalkar.

Klitoris Estetiği Yapmanın Sunduğu Avantajlar Nelerdir?

Klitoris işlemi kısa sürede yapılabilen estetik operasyonlardan birisi olarak gösterilebilir. Aynı zamanda etki oranı yüksek olarak görülebilir. Bunun dışında klitoris estetiğinin sunduğu avantajlar şu şekilde sıralanabilir; 

 

 • Kesin sonuç verebilecek etki oranı yüksek operasyonlar arasında yer alır.
 • Sonradan oluşabilecek ciddi sağlık sorunlarını önleyebilir.
 • Kadınlarda psikolojik ve fizyolojik olarak rahatsızlık hissini önleyebilir.
 • Risk oranı düşük olan estetik uygulamalar arasında yer alır.
 • İşlem sonrasında kısa sürede normal yaşantıya dönmek mümkün olur.
 • Günübirlik olarak yapılan operasyonlardan biridir ve bu sayede şehir dışından gelen hastalar üzerinde de yapılabilir.
 • Rutin bakımları aksatmamak ve ilk birkaç gün kontrollü olmakla iyileşme süreci hızlandırılabilir.

Klitoris Estetiği Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Klitoris estetik Ankara operasyonu sonrasında doktor kontrolü gereken durumlarda düzenli adımlar izlenerek iyileşme süreci daha kısa sürede atlatılabilir. Ayrıca dikkat edilmesi gereken noktalarda özen gösterilerek işlemin kalıcılığı da artırılabilir. Önemli olarak görülen noktalar ise şu şekildedir;

 

 • Doktor önerisi ile gerekli anlarda bölgeye soğuk uygulaması yapılmalıdır.
 • Kıyafet seçimi önemlidir. Bol yapıda ve pamuklu özelliğe sahip iç çamaşırları öncelikli olmalıdır.
 • İşlemin ardından ilk ay cinsel ilişkiden uzak durulmalıdır.
 • Operasyon sonrası bölgenin zarar görmesine sebep olabilecek zorlayıcı hareketlerden kaçınılmalıdır.
 • İlk aşamada belirli bir süre kalabalık olarak kullanılan hamam, sauna, havuz gibi ortak kullanım alanları tercih edilmemelidir.
 • İşlem sonrasında ağrı olması halinde doktor önerisi olan antibiyotik ilaçlar kullanılabilir.

Kliteropsi Nedir?

Klitoris estetiği Ankara ile kliteropsi işlemi birbiri ile karıştırılabilir. Ancak kliteropsi, klitorisin aşırı büyümesi durumlarında direkt klitoris üzerine uygulanan işlemlerdir. Bunun tersine klitoris estetiğinde asıl işlem klitorisi kapatan doku üzerinde uygulanır. Ortak noktaları ise iki problemde de cinsel ilişki esnasında sorunlar yaşanabilmesidir. Aynı zamanda kadınların psikolojik olarak kendilerini kötü hissetmeleri de bu iki durumun ortak noktalarıdır.

 

Kliteropsi ameliyatında olması gerekenden büyük yapıya sahip olan klitoris doktor müdahalesi ile küçültülür. Genetik sebeplerden kaynaklı olabileceği gibi sonradan farklı nedenlere bağlı olarak da klitoris yapısında büyüme durumu görülebilir. Kliteropsi ile rahatsızlık hissi veren bu durumun önüne geçmek mümkün olur. Bu durum hastalar arasında çok nadir olarak görülür. Kliteropsinin tersine klitoris estetiği, labioplasti uygulamaları ile birlikte sıklıkla yapılabilen işlemlerden biridir.

Klitoris Estetiği ile Labioplasti İşlemi Birlikte Mi Yapılır?

Klitoris estetiği ile labioplasti işleminin birlikte yapıldığı durumlar yaygın olarak görülebilir. Bahsedilen iki işlemin de gerçekleştirildiği bölge neredeyse aynı noktalarda yapılır. Bu sebeple hastalar arasında iki işlem için de sorun teşkil edebilecek durumlar ortadan kaldırılabilir. Böylece tek bir seansta bölgede görülen şekil bozukluklarının büyük çoğunluğuna çözüm üretilebilir. İki işlemin de aynı anda yapılması yalnız yapılan kontroller ardından gerekli görülürse mümkün olur.

Klitoris Büyümesi Neden Görülür?

Klitoris büyümesi bilinen bir diğer adı ile klitoramegali, genetik nedenlere bağlı olarak görülebileceği gibi hormon bozukluklarına bağlı olarak da görülebilir. Hormon bozukluğu ile ilişkili olarak görülmesi durumunda böbrek üstü bezlerinin aşırı hormon salgılamasına bağlı olarak gelişebilir. Aşırı salgılanan hormonlar sayesinde klitoris yapısında olağandan fazla büyüme durumları meydana gelebilir. Bunun yanı sıra sık ve uzun süreli yapılan masturbasyonlar da klitoris büyümesi sonucunu doğurabilir.

Klitoris Estetiği Ankara Fiyatları Ne Kadardır?

Klitoris estetiği Ankara, labioplasti ameliyatlarında önemli bir yere sahiptir. Genital bölgenin en önemli noktalarından birisi olan klitoris kişilerin cinsel hayatını doğrudan etkileyebilen özelliğe sahiptir. Orgazm olma üzerinde direkt bağlantısı bulunması, klitorisi önemli bir noktaya getirmektedir. Etki oranının bu denli önemli olması sebebiyle klitoris üzerinde bozulma ya da yapısal problemlerin görülmesi halinde hastalarda ciddi rahatsızlık hissi yaşatabilir. Klitoris estetiği ile bu durumun önüne geçmek mümkün olur.

 

Klitoris estetiği Ankara, operasyon fiyatları yapılan işleme ve doktor seçimine göre farklılık gösterir. Her doktor ve kliniğin kendisine özel olarak belirlediği fiyat politikası vardır. Ve hangi işlemin ücretinin ne kadar olacağı doktor tarafından yapılan müdahale sonunda netleştirilebilir. Dolayısıyla estetik operasyonların her birinde olduğu gibi klitoris estetiği için de fiyat bilgisi almak için doktor muayenesinden geçilmesi gereklidir. Ön muayene ve tetkiklerin ardından yapılan işlem ve ücreti hakkında ayrıntılı bilgi hastaya sunulmaktadır.

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp