Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Genital Estetik Ankara

Estetik ameliyatları dünyanın her yerinde etkisini artırarak yayılım gösterir. Genital estetik Ankara ilinde kliniklerde gerçekleştirilen estetik operasyonlar arasında da yer alır. Genital estetik ameliyatlarının daha geniş alanlara yayılmasında gelişen teknolojiye sahip cihazlar kullanılması önemli etki yaratır. Bu cihazlar sayesinde artık genital estetik operasyonları cerrahi müdahale ile yapıldığı gibi ameliyatsız olarak da gerçekleştirilir. Genital estetik operasyonları arasında gerçekleştirilen, genital estetik, vajinal estetik, vajina daraltma, labioplasti gibi seçenekler bulunur. 

 

Kadınlar için estetik kaygı yaşamak tüm yaşam düzenini derinden etkileyebilir. Kadınların sosyal yaşamda ya da özel hayatında bu kaygıların olumsuz etkileri sıklıkla görülebilir. Bu gibi durumlara karşı gerekli görüldüğü anlarda genital estetik operasyonları tercih edilebilir. Kadınların kendi vücutlarını daha iyi tanıması ve güzellik algısını bir bütün olarak ele almaları estetik operasyonların yaygınlaşmasında etkili olabilir. Genital estetik ameliyatları da bu olgu çerçevesinde değerlendirilen müdahalelerden biridir. 

Ankara Genital Estetik Kliniği Seçiminde Nelere Dikkat Edilir? 

Ankara genital estetik operasyonu için ameliyatlı ya da ameliyatsız olsun klinik seçimi fazlasıyla önemlidir. Vücut hatları üzerinde doğrudan müdahale gerektiren estetik operasyonlarında bu durum fazla dikkat gerektirir. Klinik seçimi yaparken dikkat edilecek önemli noktalar şu şekilde; 

 

 • Güvenilir kişilerden referans istemek önemli noktalardan biridir. 

 • Klinik doktorlarının alanında önemli olarak görülen sertifikalara sahip olmasına dikkat etmek gerekebilir. 

 • Kliniğin hijyenik ortama sahip olmasına dikkat edilebilir. 

 • Klinikte yapılan operasyon geçmişi istenebilir. 

 • Konumu da klinik seçiminde önemli bir yere sahiptir. 

 • Klinikte operasyon geçirmiş hastaların yorumlarını okumak da avantaj oluşturabilir. 

 

Yüz estetiği, göğüs estetiği olarak farklı estetik operasyonları gibi Ankara genital estetik de, estetik müdahaleler arasında yer alır. Özellikle büyük şehirlerde Ankara genital estetik operasyonlar en çok merak edilen müdahaleler olduğu gibi aynı zamanda en çok da tercih edilenler arasında bulunur. 

Genital Estetik Nedir? 

Genital estetik, genital bölgede görülebilen, kararma, sarkma, esneme gibi durumların yanı sıra büyük vajina ya da vajina genişlemesi gibi durumlarda yapılan operasyonlardır. Genital estetik operasyonları kişinin genetik özelliklerinden kaynaklı sorunlardan olabildiği gibi doğum ve ilişki sonrası durumlarda karşılaşılan problemler dolayısıyla da yapılabilir. Estetik kaygı sorunu yaşayan kadınlar için uygulanan cerrahi müdahalelerin yanı sıra lazer ile yürütülen operasyonları da kapsar. 

 

Genital estetiğin bir diğer bilinen adı vajina estetiğidir. Genital estetik tercih edilen durumlardan birisi de özellikle doğum sonrası vajinada genişlikten şikayet edilmesidir. Vajina esnemesi ya da olağandan büyük görülmesi genital bölgede bulunan pelvis kasları ile ilgili olabilir. Genital bölgenin görüntüsü kadınların estetik kaygı yaşamasına sebep olabileceği gibi vajinanın sıkılık seviyesinin ilişki sırasında etkileri olabilir. Bu gibi anlarda da kadınlar genital estetik operasyonu geçirmeyi tercih edebilir.  

Genital Estetik Hangi Durumlarda Yapılır? 

Ankara genital estetik ameliyatları her geçen gün daha fazla bilinen operasyonlar arasında yer alır. Estetik kaygı doğrultusunda yapılabildiği gibi sağlık sorunları sebebi ile de tercih edilebilir. Dudak dolgusu, burun estetiği, göz kapağı kaldırma operasyonları gibi genital estetik ameliyatları da güzellik için yapılabilecek alternatiflerdir. Ayrıca kadınların özgüvenlerini tazelemek adına kendi vücutlarına yaptıkları müdahalelerden biridir. Genital estetik tercih edilen başlıca durumlar şu şekilde; 

 

 • Doğum sonrası genital bölgede oluşan sarkmaların uzun süre düzelmemesi 

 • Genetik olarak görülen vajina dudaklarında asimetrik görüntü olması 

 • Vajinal dudaklarda olağandan büyük yapıya sahip olunması 

 • Vajina dudaklarında sarkma 

 • Genital bölgede şekil bozukluğunun görülmesi 

 • İlişki sırasında zevk alamama durumlarının yaşanması 

 • Geniş vajina 

 • Kızlık zarına yapılan müdahale sonrası istenen sonuç alınamadığında 

 • Genital bölgede deformasyon görülen durumlarda 

 

yukarıda yer alan durumlar genital estetik operasyon sebepleri arasında gösterilebilir. Bu durumların yaşanması doğum ve cinsel ilişki sonrası görülebileceği gibi doğuştan yapısal olarak da görülebilir. Ankara genital estetik operasyonları da çeşitli nedenlerle kadınların başvuruları sonucu gerçekleştirilebilir. 

Genital Estetik Ameliyat Gerekli Mi? 

Genital bölgede çeşitli sebeplere dayanarak gerçekleştirilen estetik operasyonlar kadınlar için rahatsız oldukları durumlara çözüm sunabilir. Bu durumlar görüntü olarak rahatsızlık hissi verebileceği gibi sağlık açısından da sorun yaratabilir. Her ne kadar estetik kaygı genital estetik operasyonlarında daha çok görülse de bazı anlarda bu durum biraz daha hassasiyet içerir. Ankara genital estetik operasyonlarda kişiye göre özel tedavi seçenekleri bulunur. İlk etapta kadınların sorun olarak gördüğü durumlar tespit edilir. Ardından uygun tedaviye karar verilir. 

 

Tedaviye başlamadan önce operasyonu gerçekleştirecek doktorlar hastalara nasıl bir süreç olacağı hakkında ayrıntılı bilgi verir. İşlem sırasında ve sonrasında nasıl bir yol izleneceği ve ne gibi değişiklikler olabileceği ile ilgili verilen bilgiler doğrultusunda hastanın onayı alınır. Aynı zamanda genital estetik operasyonuna neden olan durumlar hakkında ve bu durumlarda hangi yöntemlerin daha iyi sonuç verdiği gibi önemli noktalar üzerinde durulur. Tüm bu adımlar doktor hasta arasında gizlilik şartları çerçevesinde ve hasta hakları gözetilerek gerçekleştirilir. 

Genital Estetik Ameliyatları Nelerdir? 

Genital estetik operasyonları kişinin rahatsızlık duyduğu duruma göre farklı şekillerde gerçekleştirilir. Vajina estetiği olarak da adlandırılan bu işlemler ameliyat olarak ve lazer operasyonu olarak iki farklı şekilde yapılır. Ameliyat olarak gerçekleştirilen genital estetik operasyonları şu şekilde; 

 

 • Vajina iç dudak estetiği 

 • Klitoral hudoplasti 

 • Vajinoplasti 

 • Perineoplasti 

 • G Noktası büyütme işlemi 

 • Puboplasti 

 • Labio majora büyütme işlemi 

 • Labio majora sıkılaştırma işlemi 

 • Vajina renk açma işlemi 

 • Kızlık zarı dikimi 

 

yukarıda sayılan işlemlerin yanı sıra son zamanlarda gelişen teknoloji sayesinde lazer operasyon olarak estetik işlemleri yapılması yaygınlaşmıştır. En çok tercih edilen genital estetikte kullanılan lazer operasyonlar ise şu şekilde; 

 

 • Vajina dış dudak sıkılaştırma işlemi 

 • Genital bölge kararmalarına karşı lazerle renk açma 

 • Genital bölge sıkılaştırmasının yanı sıra, yenileme ve gençleştirme işlemleri 

Genital Estetik Ameliyatı Hangi Birim Tarafından Yapılır? 

Genital estetik operasyonları plastik cerrahi ve kadın doğum uzmanları tarafından yapılan işlemlerdir. Estetik operasyondan ne kadar etkili sonuç elde edileceği işlemi gerçekleştiren uzman doktorun işlem hakkında ne kadar bilgi ve tecrübe sahibi olduğuna bağlı olarak değişkenlik gösterir. Estetik operasyonlarda en kritik olan işlemlerden birisi olan vajinoplasti operasyonunda bu bölge hakkında yeterli bilgiye sahip doktorların işlemi gerçekleştirmesi daha fazla önem arz eder. 

 

Doktorların estetik operasyon esnasında ani gelişebilecek kanama, delinme gibi komplikasyonlara karşı hazırlıklı ve anında müdahale edecek yeterliliğe sahip olması gerekir. Dolayısıyla sağlık açısından da alanında uzman doktorlar tarafından operasyonun gerçekleştirilmesi öncelikli olmalıdır. Ayrıca genital estetik operasyonlarda hastanın rahatsızlık duyduğu noktaya müdahale edilmesi ve bunu doktoruna açıkça belirtmesi de önemlidir. Bu şekilde yalnızca hastanın ihtiyaç duyduğu noktada müdahale ile işlemin sonlandırılması mümkün olabilir.  

Genital Estetik Operasyon Sonrası Ağrı Olur Mu? 

Genital estetik durumlar çeşitli sebeplere dayandırılabilir. En çok karşılaşılan durumlardan birisi ise zorlu geçen doğum anıdır. Doğum esnasında özellikle ikiz, üçüz gibi daha zorlu süreçte gerçekleşen durumların ardından genital bölgede şekil bozuklukları meydana gelebilir. Genital estetik bu gibi anlarda hem sağlık açısından daha az tehlike içermesi hem de daha iyi sonuçlar elde etmek adına tercih edilebilir.  

 

Genital bölgede gerçekleştirilen operasyonlar sırasında sinir lifi bulunmadığı için bu bölgelerde yapılan ameliyatlar az riskli operasyonlardan birisi olur. Bu sebeple de işlem anında ya da sonrasında ağrı yaşanması durumu çok azdır. Bunun yanı sıra genital estetik operasyonlarından birisi olan vajina gerdirme ameliyatında derinin gerdirilmesi işleminde dolayı operasyon anında çok az ağrı görülebilir. Bu da kısa sürede derinin kendini toparlaması ile son bulur.  

Vajina Gerdirme Operasyonu Sonrası Yeniden İşlem Gerekir Mi? 

Genital estetik operasyonları arasında deri gerdirme gerektiren durumlar olabilir. Bu operasyonların ardından işlemin başarısız olması ya da işlem sonrası yeniden müdahale gerekir mi soruları akıllara takılabilir. Genital estetik işlemleri her ne kadar daha az sancılı ve az riskli operasyonlar olsa da vücuda dışarıdan bir müdahale uygulanır. Dolayısıyla işlem sonrasında kısa süreli de olsa dikkatli olunması gerekir. 

 

Ayrıca, genital estetik sonrası vajinada zorlayıcı durumlar görülmesi, estetik uygulanan bölgeyi tekrar işleme gerekli kılabilir. Özellikle işlem sonrası zorlu bir doğum süreci geçirmek gibi vajinayı zorlayan durumlarda bölgede tekrar genişleme durumları görülebilir. Dolayısıyla genital estetik operasyon sonrası bölgenin daha iyi ilerleme göstermesi adına toparlayıcı egzersizler ve zorlayıcı durumlardan kaçınılması önerilir. Vajina daraltması, deri gerdirme operasyonları sonrası daha dikkatli olunması gerekir. 

Ankara Genital Estetik Ameliyat Fiyatları 

Ankara genital estetik operasyonları kişiye özel olarak gerçekleştirilir. Bu duruma bağlı olan sebeplerin araştırılması ve en uygun tedaviye karar verilmesi adına öncelikli olarak doktor kontrolü gerekir. Kontrollerin ardından uygun bir tedavi yöntemi seçilir ve bu seçim kişiye göre değişkenlik gösterir. Dolayısıyla bu noktada sabit bir ücret belirtmek mümkün olmaz. Ankara genital estetik operasyonu hakkında bilgi almak için kliniğe başvurulması gerekir. Ön muayene yapılarak hangi operasyonun daha doğru olduğuna karar verilir ve fiyat bilgisi bu andan sonra hastaya iletilir.  

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp