Sesli Komut Türkçe İngilizce Fransa Almanya

Ankara Düşük Tedavisi

İçindekiler

Gebeliğin çeşitli nedenlerden dolayı istenmeyen bir şekilde sonlanması durumuna düşük denir. Hamilelik sürecinde sıklıkla rastlanan bu durum annenin yaşı, embriyonun rahme tutunma durumu ve enfeksiyon gibi faktörlerden kaynaklanabilir. Sıklıkla görülen düşük problemi anne, bebek veya plasentadan dolayı olabilir. Tekrarlayan düşük vakalarında ise düşüğe neden olan faktörler incelenir ve tedavi sürecine geçilir. Ankara’da düşük tedavisi ile ilgili merak ettiğiniz detaylara ulaşmak için bizimle iletişime geçebilir, alanında uzman ekibimizle tanışabilirsiniz. 

Düşük Nedir? 

Tıbbi açıdan düşük, gebeliğin 20. haftadan önce sonlanması durumudur. Pek çok kadının belli bir dönem yaşadığı düşük durumu, erken ve geç düşük olarak ikiye ayrılır. Gebeliğin 12. haftadan önce sonlanması erken düşük olarak adlandırılır. 12. ve 20. hafta aralığında yaşanan düşükler ise geç düşük olarak kabul edilir. Riskli gebeliklerde sıklıkla görülen düşük, pek çok rahatsızlıktan dolayı gerçekleşebilir. Gebeliğin erken sonlanması olarak adlandırılan bu durum genelde kanama ve kasık ağrısıyla kendini gösterir. Düşük tedavisi sırasında anne adayının rahmindeki kalıntılar detaylı olarak temizlenir ve sağlıklı bir şekilde hayatına devam eder. 

Düşük Yapma Sebepleri Nelerdir? 

Anne, bebek ve plasentadan kaynaklanan sorunlar nedeniyle ortaya çıkan düşük durumlarının pek çok sebebi olabilir. Bu durumun en önemli nedenlerinden biri bebekte görülen kromozom eksikliğidir. Bunun yanı sıra düşük yapmaya neden olan diğer faktörleri şöyle sıralayabiliriz; 
 

 • Bebeğin gelişimi sırasında oluşan sorunlar
 • Kromozom anormalliklerinin görülmesi
 • Rahim ağzı enfeksiyonları
 • Anne adayının gebeliğinin 35 yaşından sonra gerçekleşmiş olması
 • Anne adayında bazı kronik hastalıklar bulunması
 • Bağışıklık sistemini etkileyen hastalıklar
 • Hormonal bozukluklar ve rahimde görülen rahatsızlıklar

Düşük Belirtileri Nelerdir?

Anne adayının sağlıklı bir şekilde hamilelik sürecini tamamlaması ve bebeği dünyaya getirmesi için bazı aşamaların sorunsuzca ilerlemesi oldukça önemlidir. Bu süreçte bebekten veya anneden kaynaklanan rahatsızlıkların oluşması düşük problemlerini beraberinde getirebilir. Anne adayının kolayca fark edebileceği düşük belirtilerini şöyle sıralayabiliriz; 

 • Ani şekilde gelen karın ağrısı ve ona eşlik eden sırt ağrısı 
 • Vajinal kanamalar
 • Mide bulantısı ve beraberinde kusma
 • Halsizlik ve yorgunluk hâli
 • Yüksek ateş.

Düşük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Düşük tedavisinin ilk adımı annenin sağlığını güvence altına alacak uygulamalardan oluşur. Bu noktada kanama devam ediyorsa kanamayı durdurmaya yönelik çalışmalar yapılır. Daha sonra düşük incelenir ve rahimde gebeliğe dair bir kalıntı kalıp kalmadığına bakılır. Rahim içerisinde doku kalmışsa enfeksiyona neden olmaması için özenle temizlenir. Düşük tedavisi sırasında hastaya revizyon kürtajı uygulanabilir.

Düşük Tedavisinden Sonra Yeniden Hamile Kalınabilir Mi?

Anne adayları düşük tedavisi sonrasında hamile kalabilir miyim sorusunu sıklıkla yöneltiyor. Bu durum birçok çift için yıkıcı olsa da düşük tedavisinden sonraki süreç için motivasyonu kaybetmemek oldukça önemli. Çünkü hastalar düşüklerden sonra tekrar anne olmayı deneyebilir ve hamile kalabilir. Düşük tedavisinde rahmin güzelce temizlenmesi ve düşüğe neden olan faktörlerin araştırılması ile bir sonraki hamilelik için daha hazırlıklı olunabilir. Tedavinin ardından anne adayı fiziksel olarak gebeliğe hazır hissettiğinde tekrar deneyebilir. 

Ankara Düşük Tedavisi Fiyatları

Düşük belirtileri gösteren anne adayının en kısa sürede uzman bir hekim tarafından muayene edilmesi gelecek gebelikler için oldukça önemli. Gebeliğin erken sonlandığı durumlarda annenin rahmi titizlikle temizlenmeli ve enfeksiyon riski ortadan kaldırılmalıdır. Düşükle sonuçlanan gebelik durumlarında düşük tedavisinin nasıl yapılacağı pek çok anne adayı tarafından merak ediliyor. Annenin durumuna ve düşüğün derecesine bağlı olarak uygulanan tedavi değişiklik gösterebiliyor. Bu durum düşük tedavi sürecini ve fiyatları da doğrudan etkiliyor. Ankara düşük tedavisi fiyatları ve diğer detaylar hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

Hızlı iletişim
İletişim Bilgileri
facebook İnstagram Youtube
Whatsapp